słaby papier

Jak ważny w drukarce jest papier?

Z pewnością większość z nas nie zastanawia się nad tym, jaki papier ma w swojej drukarce. Zazwyczaj odpowiadamy sobie papier to papier i jego klasa czy rodzaj nie ma większego znaczenia. Otóż nie jest to prawda, bo od papieru w drukarce zależy bardzo wiele.

Co powoduje słaby papier?

Jeśli postawimy na papier słabej jakości, możemy być pewni, że nie będzie on pozytywnie wpływał na naszą drukarkę. Przede wszystkim miał papierowy może odkładać się na rolce poboru, przez co może być ona przez niego oblepiona. Poza tym w drukarkach laserowych może on doprowadzić do zabrudzenia wałka odpowiadającego za przenoszenie obrazu na papier.

To, na jaki papier postawimy, przede wszystkim ważne jest właśnie w drukarkach laserowych, gdzie kartka papieru w procesie drukowania musi przebyć długą drogę. Przyjmuje się, że papier taki pod względem klas białości powinien mieć co najmniej klasę czwartą. Stosowanie słabszego papieru nie jest w tych drukarkach wskazane, choć oczywiście także i na pracę innych typów drukarek nie wpływa on dobrze.

One comment

Dodaj komentarz