profesjonalne wizytówki

Jak cię widzą, tak cię piszą, a więc jak powinny wyglądać profesjonalne wizytówki?

Z wizytówkami spotykamy się na co dzień, co oczywiście w wielkim stopniu dziwić nas nie może, bo to właśnie poprzez wizytówki firmy chcą przypomnieć się klientowi. Jednakże gromadząc wizytówki, większość z nas ma wrażenie, że wszystkie lub niemal prawie wszystkie z nich są takie same. Prawda jest taka, że przedsiębiorcy mają świadomość tego, iż ich tworzenie jest niezbędne, ale wielkiej wagi do ich wyglądu już nie przywiązują. W praktyce taka wizytówka może dać zupełnie odwrotny od oczekiwanego efekt. Przyjrzyjmy się zatem firmowym wizytówkom, skupiając się na ich przygotowywaniu.

Dlaczego wizytówki są tak ważne?

Oczywiste jest to, że wizytówka spełnia przede wszystkim funkcję marketingową. Jest to element reklamy naszej firmy. To jak ją na niej zaprezentujemy, zależy już tylko i wyłącznie od nas. Na pewno warto jest się do tego przyłożyć nieco bardziej niż zazwyczaj. Odrobina pomysłowości, na pewno tutaj nie zaszkodzi, a dodatkowo sprawi, że zaopatrzeni w wizytówki klienci będą je pokazywać i przekazywać innym osobom, co może dać tylko i wyłącznie pozytywne korzyści.

Jak powinna wyglądać dobrze zaprojektowana wizytówka?

Przejdźmy teraz do najważniejszej kwestii, a więc tego, jak takie wizytówki powinny wyglądać. Otóż zacznijmy od tego, że taki mały prospekt powinien ukazywać cały charakter naszej firmy. Na pewno nie może od niej odbiegać, z czym spotykamy się bardzo często. Poza tym musi być spójna, a więc logo, pismo i szablon graficzny na wizytówce muszą ze sobą współgrać.

Nie zaszkodzi, jeśli nasza wizytówka zostanie stworzona w sposób oryginalny. Być może warto pomyśleć nad innym aniżeli papier materiałem, czy też formą lub kształtem. Wszelkie zmiany, które pozwolą odróżnić ją od reszty, są jak najbardziej wskazane. Zazwyczaj dobre wrażenie sprawiają także i te wizytówki, które są stworzone z poczuciem humoru.

3 komentarze

Dodaj komentarz